Geoblog.pl    pikoszki    Podróże    Sylt - Po Prostu Przyjaźnie... 2oo4    Westerland - ekscytujacy dojazd
2004

Westerland - ekscytujacy dojazd

Niemcy
Niemcy, Westerland-Sylt

Jedyny dojazd na wyspę to koleją,jak jest przypływ lub sztorm to tak wygląda jak na foto, fale obijaja sie o wagony. Mozna rowniez wjechac na wagon transportowy wlasnym samochodem i trzeba w nim pozostac na czas przejazdu, wiec wyobrazcie sobie emocje - szczegolnie gdy wjezdza sie na poziom 1 :-)

Trasa na wyspe pokonana w ok 8h samochodem.

Westerland - glowne miasto wyspy, taka stolica. Przepieknie polozone jak wiekszosc innych miejscowosci nad brzegiem morza w niestety platnym wejsciem na plaze (1€). Ponizej przydatne linki:

Bardzo duzo butikow, wszystko i dla wszystkich i we wszystkich cenach! Mozna powiedziec ze na jak takie prestizowe miejsce dla wypoczynku niemieckiej spolecznosci mozna dzien przezyc za 20-70€(nocleg + obiad na 2 osoby), wiec jak na tak posh miejsce nie ma tragedi.

Polecam supermarket w centrum miasta, tani i z duzym wyborem slodyczy i innych pychotek oraz calkiem niemale oceanarium, wejscie 10€, wiecej na : http://www.syltaquarium.de/

mirka66 - 2012-06-17 20:07
Ja bylam w 2010r. bardziej na poludnie,w St.Peter Ording.Tam wejscie na plaze kosztowalo 3 €.Do plazy trzeba bylo dojsc pomostem dl.okolo 500 m.

Zasoby: 195 wpisów195 59 komentarzy59 965 zdjęć965 3 pliki multimedialne3

11.05.2012 - 28.05.2012