Geoblog.pl    pikoszki    Podróże    Edynburg & Alton Towers 2oo9    Alton Towers

Alton Towers

Wielka Brytania
Wielka Brytania, Alton

Alton Towers to tematyczny park rozrywki, jeden z najbardziej popularnych parków tego typu w Anglii. Połozony w Staffordshire, w ciagu roku odwiedzany przez 3 mln. turystów. Co daje mu drugie miejsce w Anglii i 11-te w Europie pod względem ilości osób odwiedzających park rocznie. Park podzielony jest na kilka stref, według zainteresowań oraz wieku. Osoby szukające wrazeń z pewnością nie ominą rollercoasterów. Takze rodzice ze swoimi pociechami znajdą dla siebie miejsce zabaw jak przystań piratów czy oceanarium. Warto dodać, ze obok parku znajdują sie hotele umozliwiając nam zatrzymanie się na dłuzej.

Wszystkie informacje mozna znalesc na http://www.altontowers.com/

Według mnie, warto wybrać się na rollercoaster Nemesis (grecka bogini zemsty), która tak jak wiele kolejek tego typu, pozwala nam odczuć pozorne zmiany grawitacji i dyskomfort poczucia bezpieczeństwa. Długość kolejki 716 metrów, prędkość 80km/h. Czas przejazdu kolejki wynosi 1,20 s.

Rollercoaster Queen of Speed to już mega zabawa,- kolejka akcelerator .Wagoniki rozpędzają się od 0 do 100 w 2,5 sekundy. Z ta prędkością maksymalną kolejka gwałtownie skręca.(około 53 stopnie). Człowiek cały czas jest dosłownie wgnieciony w siedzenie. W ciągu 47 sekund pokonujemy długość 647 metrów.

Rollercoaster Oblivion, to już kolejka dla wybranych. Platforma kolejki wyjezdza na wysokość 20m i zatrzymuje się na krawędzi, nastepnie w linii prostej z prędkością 109 km/h spada do podziemnego tunelu. Siła grawitacji z jaką spada wagon, jest 4,5 razy większa od przyciągania ziemskiego - nasza ulubiona :-)

Zasoby: 195 wpisów195 59 komentarzy59 965 zdjęć965 3 pliki multimedialne3

11.05.2012 - 28.05.2012