Geoblog.pl    pikoszki    Podróże    VIETnam ~ LAOs ~ THAiland ~ 2o12    odwiedziny u kolezanek Czerwonych...

odwiedziny u kolezanek Czerwonych...

Wietnam
Wietnam, Cat Cat - Sapa

...Czarnych Hmongow.

Dzisiaj poranek mglisty. Wstalismy wczesnym rankiem po lokalne sniadanko i swieze owocki na targu( $2,5 osoba :-)

Zakupilismy rowniez zielona cherbate i suszony kwiat jasminu, ktore ponoc w tych rejonach sa najlepsze w kraju. (750g za $7)

Po sniadanku przez chmury zaczelo pokazywac sie sloneczko, niezwlekajac udalismy sie do wioski Czarnych Hmongow. Strzal w dziesiatke - niebo sie wypogodzilo na tyle, ze moglismy kliknacz kilka fotek w sloncu.
Jak dla nas tak wyglada prawdziwy Wietnam, pola ryzowe , usmiechnieci, ciezko pracujacy ludzie i malownicze gory - po prostu pieknie. Caly treking do wioski zrobilismy w 3h pieszo, temperatura 32 stopnie nas troszke wykonczyla. Zatrzymalismy sie w knajpce z widokiem na najwyzszy szczyt Fansipan, lekko chowal sie chmurami ale byl widoczny. Znalezlismy w plecaku troche cukierkow, ktore przywiezlismy z PL wiec jak tylko dalismy jednemu dziecku, zonka nie mogla sie od nich opedzic. Na szczescie udalo nam sie poczestowac wszystkie dzieciaki...

...jesli chodzi o sama wioske to bardzo ladnie polozona ale samych kobiet brak. Mezczyzni pracuja w polu a kobiety jako, iz maja blisko do Sapy ( w przeciwienstwie do Czerwonych Hnogow ) wyruszaja wczesnym porankiem aby sprzedawac swoje lokalne wyroby.

Wejscie do wioski kosztuje 40.000 dongow od osoby. W drodze powrotnej zjedlismy slynna zupke Pho i walnelismy po browarku. Byla to najlepsza jaka jedlismy ( jest to ostatnia restauracja w Sapie przed kasa do Cat Cat z widokiem na doline )

ewaowieczka
ewaowieczka - 2013-03-10 08:28
Piękne zdjęcia i piękna podróż. Uwielbiam takie miejsca!!!

Zasoby: 195 wpisów195 59 komentarzy59 965 zdjęć965 3 pliki multimedialne3

11.05.2012 - 28.05.2012