Geoblog.pl    pikoszki    Podróże    Tajlandia & Kambodża 2o11    czym nas zaskoczy ostatnia wyspa?

czym nas zaskoczy ostatnia wyspa?

Tajlandia, Koh Samui

w drodze powrotnej mamy zamiar zatrzymac sie doslownie na ostatnie dwie noce totalnego odpoczynku na Samui. Bilet na Samui z Koh Tao to koszt 450bht na osobe. Skuterek oddany no i plyniemy. Po drodze ponownie zaczepiamy o Koh Phangan, 10min postoj i ruszamy. Po ok 40min dobijamy do wyspy od strony plazy TALING NGAM. I czym nas wyspa wita? naciagaczami ale juz bardzo namolnymi. Ceny jak z kosmosu. Taksowka obojetnie gdzie to ceny od 600bht+. Grzecznie uwolnilismy sie i udalismy w celu rozpoznania cen na bilety do BKK, ktore beda nam potrzebne za dwa dni :-( Ceny to 600bht za nocny vip autobus sypialniany + prom. Bilety zakupilismy w tym porcie gdyz z tego odplywaja do Donsak lub Suratthani.

Dalej olewajac wszystkich taksowkowych naciagaczy wypozyczylismy skuterek. Po negocjacjach 300bht za dwa dni. Normalnie ceny zaczynaja sie od 180bht/doba za 125cc. Zapakowani jak na Koh Tao mkniemy w strone plazy CHEWANG. Jest to druga strona wyspy wiec jazda zajmuje nam okolo 30min niespieszac sie. Drogi do jazdy chyba najlepsze jakie mielismy ze wszystich wysp.

Zasoby: 195 wpisów195 59 komentarzy59 965 zdjęć965 3 pliki multimedialne3

11.05.2012 - 28.05.2012